Muszelka... znak

 


Muszelka przedstawiona na zdjęciu została podarowana przez Conchiglię Kapłanowi Mons. (*)  10 lipca 2002 r. Prosta i normalna muszelka znaleziona na plaży w Nettuno - Rzym,  WŁOCHY, która we wnętrzu nie miała żadnego szczególnego znaku. Po kilku dniach Kapłan zauważył dziwną „plamę” w sercu muszelki. Po uważnej obserwacji wydaje się być zarysowana postać Najświętszej Maryi Panny, która trzyma w ramionach Dzieciątko Jezus. Po obróceniu muszelki o 90°, zgodnie ze wskazówkami zegara, wydaje się być zarysowana twarz Indianna z nakrytą głową, uderzająco podobna do najbardziej znanego ikonograficznego obrazu Św. Juana Diego Cuauhtlatoatzina, któremu objawiła się Najświętsza Maryja Panna pod tytułem Naszej Pani z Guadalupe, na Wzgórzu Tepeyac w Mieście Meksyk, w grudniu 1531.
Ta muszelka jest teraz przechowywana w specjalnej gablocie, która chroni ją przed wpływami atmosferycznymi, u stóp Krzyża Miłości z Dozulé znajdującego się w Nettuno, wzniesionego przez Kapłana Mons.
(*), w którego rękach utworzył sę ten prosty i znaczący znak.

(*) Kapłan poprosił o usunięcie wszelkich osobistych odniesień

 


   

W powiększeniu:
wydaje się być zarysowana postać Najświętszej Maryi Panny, która trzyma w ramionach Dzieciątko Jezus.


   

Po obróceniu muszelki o 90°, zgodnie ze wskazówkami zegara, wydaje się być zarysowana twarz Indianna z nakrytą głową,
uderzająco podobna do najbardziej znanego ikonograficznego obrazu Św. Juana Diego Cuauhtlatoatzina.
Św. Juan Diego Cuauhtlatoatzin jest pierwszym Meksykańskim Świętym kanonizowanym przez Papieża Jana Pawła II 31 lipca 2002 r.

 
 

24 października 2001 rodzi się ruch Movimento d'Amore San Juan Diego,
poświęcony Naszej Pani z Guadalupe, założony przez Conchiglię z Woli Bożej.

Wideo jest dostępne na : Muszelka... Znak